MEGA HAFIZA MERKEZ TEMSİLCİLİĞİ YAZ OKULU

Matematik çoğu öğrencinin kabusudur ve en çok korkulan derslerden biridir. Temel olarak beynin sol yarım küresi matematiksel, sağ yarım küresi de yaratıcı düşünmede uzmandır. Sadece beynin sol yarım küresi gelişmiş olan ve bu yarım küreyi iyi kullanan öğrencilerin, yaratıcı düşünebilmesi için beyinlerinin sağ yarım kürelerini de geliştirmeleri gerekmektedir.

Öğrendikleri konuları ve formülleri yaratıcı olarak kullanabilmeleri beynin sağ yarım küresini işin içine katmadan mümkün değildir. Bu durum "un" ve "yağ" ın olduğu yerde "helva" yapamamak gibi bir şeydir. Yaratıcı düşünebilme ve yaratıcı problem çözme yeteneği kazanmak bir eğitim meselesidir. Düşünmeye beynin sağ yarım küre fonksiyonlarını da katmayla ilgilidir.

 

Matematiksel bir işlemi kalem ve kağıt kullanmadan hızlı bir şekilde yapabilmek, şüphesiz hem yaratıcı problem çözme, hem de zihinsel matematik ve hafıza tekniklerini öğrenmeyi gerektirir.

MATEMATİK ARTIK KOLAY !

Zaman zaman canlı hesap makinesi diye adlandırılan insanlarla ya karşılaşmış, ya da duymuşsunuzdur.Guinness Rekorlar kitabına baktığınızda bilgisayar tarafından rastgele seçilen iki tane 13 haneli sayının 28 saniyede akıldan çarpılarak dünya rekoru kırıldığını görürsünüz.

Çoğunuz bu canlı hesap makinelerini hayranlıkla izler ve onlara gıpta edersiniz. Hayran olunması gereken esas varlık ise insan beyninin kendisidir. " Zihinsel Matematik ve Hafıza Teknikleri" semineri hemen hemen tüm canlı hesap makinelerinin kullandığı hafıza sırlarını açıklamakta ve matematiksel işlemleri öğrencilerinizin de hızlı bir şekilde zihinden yapabileceklerini ispat etmektedir.

ÇOCUKLARINIZIN MATEMATİK DEHASINI KEŞFEDİN!

Beyindeki potansiyeli keşfetmek için yapılan bilimsel araştırmalar, insan zihninin öğrenme ve bilgiyi işleme kapasitesinin sonsuz olduğunu göstermektedir. Ancak problem bu potansiyele nasıl ulaşılacağının bilinmemesidir.

"Zihinsel Matematik, Hafıza ve Teknikleri" öğrencilerinizin beynindeki sayısal hafıza gücü ve zihinsel matematik potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacaktır.Öğrenilen teknikler ve beceriler öğrencilerinizi toplumun en üst dilimindeki %1'in içine sokacaktır.

SEMİNER ÖĞRENCİLERE NELER KAZANDIRACAK?

Dünya Hafıza Şampiyonu
MELİK DUYAR

 • Hafızanın temel prensipleri ve metotlarını öğrenecekler.
 • Sayısal hafıza güçlerini keşfedecekler.
 • Matematik korkusunu yenecekler.
 • Beyinlerindeki matematiksel olan sol yarım küre ve yaratıcı olan sağ yarım küre fonksiyonlarını birlikte kullanarak, zihinsel potansiyellerini maksimum seviyede kullanmayı öğrenecekler.
 • Beyin ve zihinsel potansiyelle ilgili teorik bilgileri, nasıl uygulayacaklarını öğrenecekler.
 • Beyin hücreleri (nöronlar) arasındaki ilişkilerin nasıl sağlam hale getirileceğini öğrenerek, matematiksel bilgileri kolayca hafızalarına aktarabilecekler.
 • Matematiksel işlemleri kağıt ve kalem kullanmadan yapmayı öğrenerek herkesi şaşırtacaklar.
 • İçlerindeki matematik kabusunu yenecek ve matematiğin aslında eğlenceli bir oyun olduğunu anlayacaklar.
 • Beyinlerinde sayılarla oynamayı öğrenecekler.
 • Sorunların çözümünde daha akılcı yollarla üretilebilecek çözümleri fark edecekler.
 • Öğrenciler ilk defa matematikle motive olacaklar.
 • Hepsinden önemlisi düşünmeyi ve yaratıcı problem çözmeyi öğrenecekler.

"ZİHİNSEL MATEMATİK, HAFIZA ve ZEKA" SEMİNERİNE KATILAN ÖĞRENCİLERİMİZ NE DEDİLER?

Melik Duyar'ın Seminerlerine neden katıldım? Bu eğitimlere hem TEOG, hem de daha sonra LYS & YGS sınavlarıma katkı sağlaması ve tüm hayatımda kullanabileceğim teknikleri öğrenmek için geldim. Bu kurslara katıldığım için çok mutluyum. Çünkü bu kurslar sayesinde daha hızlı okumayı, matematiği daha iyi kullanmayı ve hafızamı son seviyeye kadar geliştirmeyi başardım. Bu kurslarla artık kendimi daha farklı bir insan gibi hissediyorum. Çevremdeki herkes benden çok etkileniyor. Bu da insana ayrı bir zevk veriyor.

Mehmet Berkay Köse
ANKARA

"Bana ders çalışmanın kolaylığını gösterdi ve artık ders çalışmayı seviyorum"

Kübra Düzgün
ANKARA

"Beynimi yaşadığım zaman diliminde çeşitli kalıplara soktuğumu fark ettim. Bakış açımın daha fazla değiştiğine inanıyorum"

Vildan Demirbüken
ANKARA

"Beynimi etkin kullanabiliyorum. Kavramları hafızamda tutabiliyor ve dilediğim zaman da hatırlayabiliyorum. Daha güzeli, Matematiksel işlemleri daha kolay ve hızlı yapabiliyorum"

Atakan Acıbal
ANKARA

"Kendimi daha zeki hissediyorum"

Yüksel Eriş
ANKARA

"Şimdi, LYS & YGS'de başaracağıma daha çok inanıyorum"

İmge Tarkan
ANKARA

"Bu seminerde öğrendiğim her bilginin derslerimde beni olumlu olarak etkileyeceğimden eminim"

Muhammet Benek
ANKARA

"Okullarda öğretilmeyen ‘öğrenmeyi' öğrendim"

Mertcan Kömürcüoğlu
ANKARA

"Beynimi etkin kullanabiliyorum, olaylara başka açılardan bakabiliyorum, nesneler ve simgelerle ilişkiler kurabiliyorum, mutluyum"

Ali Burak Akbulut
ANKARA

"Bir sayısalcı olarak çok ama çok işime yarayacak. İddialı duruma geldim."

Hande Açıkgöz
ANKARA

"Okul hayatım kolaylaşıyor. Bu aynı zamanda okul sonrası iş yaşamımın da kolaylaşması demek"

Yusuf Şahin
ANKARA

"Öğrenmenin bu kadar eğlenceli olduğunu bu seminerde öğrendim."

Ezgi Kayar
ANKARA

"Bu seminer sonucunda ezberden kaçıyor ve konsantrasyonumu sağlayabiliyorum."

Selçuk Gürsoy
ANKARA

"Herkesle bir yarış içinde olmaktan kendime güvensizliğim nedeniyle korkardım. Şimdi kendime güveniyorum. Artık kendime engel olmayacağım"

Hakan Yıldırım
ANKARA

"Öğrendiklerim harikaydı ancak bundan daha harika olanı Dünya Hafıza şampiyonu Melik Duyar'ı yakından tanımam oldu. Benim gibi gençlerin örnek alması gerektiği kişiler Melik Hoca gibiler olmalı."

Büşra Akça
ANKARA

"ZİHİNSEL MATEMATİK, HAFIZA ve ZEKA" SEMİNERİNE ÇOCUKLARINI GÖNDEREN VELİLERİMİZ NE DEDİLER?

"Çocuğum ders çalışma alışkanlığı kazandı"

Sami Alper Özkal
ANKARA

" "Başarmayı tattıkça kendine güveni arttı"

Kadriye Acıbel
ANKARA

"Matematikte pratik işlem yapmayı, zamanı daha iyi kullanmayı öğrendi ve kendine güveni arttı."

Ayşe Eriş
ANKARA

"Memnunum, herkes çocuğunu dershaneye gönderiyor. Bu seminerler dershanelerden farklı bir eğitim sunuyor"

Zeynep Öğüçbilek
ANKARA

"Çocuğum bakış açısının değiştiğini ve kalıplardan kurtulduğunu söylüyor. Bence çok güzel bir gelişme."

Hatice Demirbüken
ANKARA

"Çocuğumda kendine güvenin arttığını izliyorum, oldukça da mutlu"

İbrahim Cerrah
ANKARA

"Çocuğumun kendine güveni arttı. Daha hızlı öğrenmeye başladı. Eğitim merkezinizde gösterilen ilgi çocuğumuzu ve bizi mutlu etti."

Duran Dalgıç
ANKARA

"Oğlum, ‘Beynimi zorlamak istemiyordum, ama onunla ne kadar fazla şeyler yapabileceğimi öğrendim' diyor. Baktım ki, özgüveni artmış ve oldukça da pratik çözümler üretebiliyor. Haklı olduğunu yakından gördüm"

Belgin Işıldak
ANKARA

"Medeni cesaretini ortaya koyması, kendine güvenin artması harika ve özellikle sayısal derslerde başarılı olacağını şimdiden görüyor gibiyim"

Nermin Güngör
ANKARA

2024 yılı "Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri "YAZ OKULU" takvimi ve yerleri İlköğretim 6-7-8 için aşağıdaki gibi planlanmıştır.

Eğitim Adı Sezon/Tarih Seminer Yeri
Yaz Okulu Tekli Eğitim
(Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka)
01/07/2024 - 12/07/2024
(TEMMUZ 01-02-03-04-05-08-09-10-11-12 /2024)
Online
Yaz Okulu Mega Hızlı Okuma Kursu 01/07/2024 - 12/07/2024
(TEMMUZ 01-03-05-08-10-12 /2024)
Online
Yaz Okulu İkili Eğitim
(Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka + Mega Hızlı Okuma)
01/07/2024 - 12/07/2024
(Temmuz 01-02-03-04-05-08-09-10-11-12 / 2024)
Online

DİKKAT ! 2024 yılı yaz okuluna paralel olarak, aynı dönemlerde öğleden sonraları da İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıflar için "MEGA HIZLI OKUMA" eğitimleri düzenlenmiştir. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenciler aynı dönemde öğleden sonraki "Mega Hızlı Okuma" eğitimlerine de özel ilave bir indirimle kayıt yaptırabilirler. Detaylı bilgi için aşağıda bulunan ONLINE Yaz Okulu linkine tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular ?

"Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar veya Dünya Hafıza Dördüncüsü, Türkiye Hafıza Şampiyonu ve Mega Hafıza Master Eğitmeni Soner POLAT tarafından verilmektedir.
"Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri, 30 saat süren bir seminer programıdır. 30 saatlik seminer programı üçer saatlik zaman dilimleri halinde gerçekleşmektedir. Dolayısıyla seminerler on oturumda (10 günde) tamamlanmaktadır. 30 saatlik seminer programları tamamen uygulama ağırlıklıdır. Seminerlerde öğrenilen her yeni yöntemin ardından egzersizler yapılmaktadır. Seminerler genellikle tatil dönemlerinde gerçekleştirilmektedir. İki haftalık dönemler halinde ve her dönem de iki hafta içi her gün olacak şekilde programlanmıştır.
Bir grupta, Ankara için maksimum 25 (yirmi beş), İstanbul için maksimum 25 (yirmi beş) öğrenci seminere katılabilir. Böylece seminerlerde her katılımcıyla ilgilenilmekte ve seminer sonucunun başarısı için uygulamalara ağırlık verilmektedir.

İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ve TEOG'a hazırlanan öğrenciler,

 • Ankara Eğitimi için; Bu gruplara kaydını zamanında yaptıran ilk 25 (yirmi beş) kişi, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik DUYAR veya Soner POLAT'dan "Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri alabilecektir.
 • İstanbul Eğitimi için; Bu gruplara kaydını zamanında yaptıran ilk 15 (on beş) kişi, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik DUYAR veya Master Eğitmen Rukiye Eyaz ÇAL'dan "Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri alabilecektir.
Seminerler tamamlandığında her katılımcıya Mega Eğitim'in "Katılım Belgesi" verilmektedir.

YAZ OKULU ÖZEL İNDİRİMLER

Erken Kayıt İndirim Tarihine Kadar Yapılan Kayıtlar İçin Geçerlidir.

Online gerçekleştirilecek yaz okulunun ücreti, özel kampanya fiyatları ve ödeme kolaylıklarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.