Mega İnovasyon™ ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri Niçin Gerekli?

Adını Alternatif Sistematik İnovasyon Teknikleri ifadelerinin baş harflerinden almış olan ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri eğitimi kişiyi adım adım yaratıcı düşünmeye götüren bir düşünme tekniğidir. Sonuç odaklı olan bu teknik, mevcut kısıtlamaları göz önüne almanın yanında problemin kaynaklarını kullanarak kullanıcının sistematik bir şekilde yaratıcı ve yenilikçi çözümlere gitmesini sağlamaktadır.

TRIZ yaratıcı düşünme teorilerine dayanan ASIT'in toplam 7 yaratıcı düşünme aracı vardır. "Mega İnovasyon™ - ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri" eğitiminin temel amacı sunulan farklı alanlardaki örnek olaylarla ve uygulamalarla ASİT'in 7 yaratıcı düşünme aracını size öğretmektir.

ASİT™ eğitimin en önemli özelliği gerçek hayattan uygulama örnekleriyle sizi yaratıcı problem çözme ve yaratıcı çözüm üretme doğrultusunda bu teknikleri kendi alanınızda kullanabilecek bir seviyeye getirmesidir.

ASIT™ ile yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirin, kariyerinizin zirvesine ulaşın ve zenginliğe kavuşun.

Melik Duyar - Dünya Hafıza Şampiyonu

"ASIT Yaratıcı Düşünme Teknikleri"nin zor problemler karşısında sizi nasıl kolay ve basit çözümlere ulaştırdığını gösteren kısa tanıtım filmi.

Yenilik ve buluşlar için halen ASIT™ Yaratıcı Düşünme Tekniklerini kullanmakta olan Ford, Intel, Motorola, LG gibi lider şirketler ve prestijli üniversiteler arasına siz de katılın.

Bu eğitime kimler katılmalı ?

 • ALES sınavına hazırlanan master ve doktora adayları, yeni fikirler üretmek isteyenler, kurumların ARGE ve proje grupları, mühendisler, tasarım departmanı çalışanları, iş geliştirme personeli, teknik müdürler, müteşebbisler ve üst yöneticiler.
 • Yaratıcı ürünler geliştirmek isteyen ve markalarını sağlamlaştırmak isteyen şirket sahipleri.
 • Yaratıcı reklam yazarları, senaristler ve yönetmenler. Kişisel olarak yaratıcı problem çözme ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes.

Seminer Detayları

 • Katılımcı Sayısı : 25 Kişi (En fazla)
 • Süre : 6 saat (1 Gün)
 • "Mega İnovasyon™ ASİT™ Yaratıcı Düşünme Tekniklerini" seminerine katılım 25 Kişi ile sınırlandırılmıştır.
 • Seminer 09:30 – 17:00 saatleri arasında 3 saat sabah ve 3 saat öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde toplam 6 saatte tamamlanacaktır. 12:30-14:00 arası yemek molası verilecek olup, öğle yemeği eğitim organizasyonu tarafından ücretsiz olarak verilecektir.

"Mega İnovasyon™ - ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri" seminerinin sonunda neler kazanacaksınız?

Dünya Hafıza Şampiyonu
MELİK DUYAR

 • Yaratıcı düşünmenizi engelleyen blokları (fonksiyonel takıntılar) tanıyacaksınız,
 • Geleneksel yaratıcı düşünmenin dışında yeni teknikler öğrenecek ve bunları uygulayabileceksiniz,
 • Çevrenizdeki yaratıcı düşünme ve yaratıcı problem çözme uygulamalarını geliştireceksiniz,
 • Mevcut problemlere farklı yaklaşım tarzlarıyla yeni yaratıcı çözümler bulacaksınız,
 • Yaratıcı düşünme süreçlerinde ASIT™ düşünme araçlarını zorlanmadan uygulayabileceksiniz,
 • Neyin yaratıcı çözüm olduğunu, neyin olmadığını kolayca tanımlayabileceksiniz,
 • Yaratıcı çözümlere ve sonuçlara kolayca ulaşacaksınız,
 • Problemleri kolayca çözerek problem çözümünü yeni ürünlere dönüştürmeye başlayacaksınız.
 • Rakiplerinize karşı onların haberi bile olmayan haksız bir avantaj sağlamış olacaksınız.
 • Uyanık, canlı, fırsatları gören, zeki ve yaratıcı olan bir azınlığın üyesi olacaksınız.
 • Öğrendiğiniz teknikleri hem şirket, hem kişisel, hem de sosyal hayatınızdaki her türlü probleme çözüm bulmak için kullanabileceksiniz.
 • Üstlerinizin, astlarınızın ve meslekdaşlarınızın hayranlığını kazanmaya başlayacaksınız.
 • Diğer dostlarınıza, arkadaşlarınıza (ve hatta çocuklarınıza!) nasıl yaratıcı düşünülebileceğini öğretmeye başlayacaksınız.
 • 1 CD ve 4 kitaptan oluşan "Mega İnovasyon™ - ASİT Yaratıcı Düşünme Teknikleri" setine sahip olacaksınız. Böylece teknikleri seminerden sonra da istediğiniz zaman tekrar gözden geçirebileceksiniz

Mega İnovasyon - ASİT Eğitim Filminin DEMO versiyonunu aşağıdaki ekrandan inceleyebilirsiniz.

Başka Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Aşağıdaki Sete Mega İnovasyon™ - ASİT™ Eğitiminde ÜCRETSİZ Sahip Olacaksınız

Mega İnovasyon™ SETİ 1 CD ve 4 kitap

1150 Değerinde

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız
 • Akademik olarak ispatlanmıştır: deneysel testler ASIT tekniklerinin kişinin yaratıcı problem çözme becerilerini olağanüstü şekilde artırdığını göstermektedir.
 • Ford, Intel, Motorola ve FedEx gibi dünyanın lider şirketleri tarafından çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Birkaç üniversitede kredili ders olarak okutulmaktadır (evet, ödevler, projeler ve imtihanlar dahil).
 • "Yanal Düşünme", "Beyin Fırtınaları" ve "Beyin Haritaları®" gibi yaratıcı düşünme tekniklerinin aksine, ASIT kişiyi adım adım yaratıcı sonuca taşımaktadır.

Yaratıcı Düşünme Teknikleri Semineri Hakkında Ne Dediler ?

ASIT'in sunduğu fikirler ve metotlar oldukça şaşırtıcı. Genel olarak programdan çok etkilendim. Şu anda bir yazılım geliştirme yöneticisi olarak bu teknikleri hazır bir şekilde kendi işimde nerelerde kullanabileceğimi açıkça görüyorum. Harika bir ürün.

Robbie Hughes
FedEx Services, Bilgi Teknolojileri (IT) Server Geliştirme Yöneticisi

Zipatoni müşterileri için ilginç yaratıcı düşünceler geliştiren bir şirket olarak tanınmaktadır. Her zaman daha iyi, daha hızlı ve daha zeki olanı arayan bir şirket olmuşuzdur. ASIT'in bugüne kadar gördüğüm en etkili düşünme şekli olduğunu söyleyebilirim; metotları daha iyi sonuçlara ulaşmanız için size kısa yol haritaları sunuyor.

Jim Holbrook, Genel Müdür (CEO)
Zipatoni, Pazarlama Ajansı www.zipatoni.com

Bir sürü akış diyagramları çizdiniz, beyninizdeki her bir beyin hücresinin haritasını çıkarttınız, günlerce beyin fırtınasıyla uğraştınız ve hala üzerinde çalıştığınız son probleminize bir çözüm bulamadınız mı? Bu söylediklerime hiç de yabancı değilseniz, size hemen ASIT Yaratıcı Düşünme Teknikleri Programını öneriyorum. Bu devrim yaratan düşünme tekniğinin prensiplerini kavradıkça arka arkaya aklınıza "A-ha" dedirtecek çözümlerin gelmeye başladığını göreceksiniz. Kısa bir ifadeyle ASIT tekniklerini sizi problemler karşısında çözümleri bulmaya zorlayan bir yaratıcı düşünme planı olarak gördüğümü söyleyebilirim. Hepsinin ötesinde bulduğunuz çözümler sadece çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda zarif ve yaratıcı sonuçlar ortaya çıkıyor. ASIT hem profesyonel, hem de kişisel amaçlar için ideal.

Marko Zirkovich
USA

Internette yaratıcı düşünmeyi geliştiren pratik ve kullanımı kolay bir şeyler ararken ASIT teknikleriyle karşılaştım. Bu teknikle karşılaştığım için kendimi gerçekten çok şanslı sayıyorum. Bireylerin ve organizasyonların entelektüel kapitallerini geliştirmesine destek olan bir meslek psikoloğu olarak, her zaman onların iş dünyasındaki problemlerine çözüm bulmalarını sağlayacak yeni düşünme tekniklerinin arayışı içindeyim. Buna benzer birçok tekniğin eğitim programlarını ve hatta bire bir eğitim seanslarını yıllarca takip ettim. Ancak bugüne kadar bu işi MEGA İNAVOSYAN - ASIT Eğitim Programı kadar basit ve kolay öğreten bir interaktif eğitim programıyla karşılaşmadım. Bazı insanlar yeni düşünme tekniklerini diğerlerine göre daha hızlı kullanabiliyorlar. Bazılarının ise konuya önceden biraz ısınması gerekiyor (burada biraz bireysel farklılıklar etkili oluyor) – ancak insan yeni düşünme tekniklerini bir kabullendi mi bulduğu çözümlere kendisi bile şaşırıyor. Benim için de aynı kurallar geçerli. Organize edeceğimiz bir eğitim programı için hem programı tam olarak ifade eden, hem katılımcıların ilgisine çekecek, hem de merak uyandıracak uygun bir isim bulmakta oldukça zorlandığımız bir dönemdi. ASİT'in bölme tekniği programa çok uygun bir isim bulmamızı sağladı. İlginç olan bulduğumuz isim katılımcıların da oldukça ilgisini çekmişti... çok teşekkür ediyorum.

David Langdon
Mesleki Psikolog www.nicholson-mcbride.com

ASIT teknikleri harika; aynı zamanda karşılaştığım iki problemimi de çözmemi sağladı. Bir tanesinde bir şey yapmamız gerekiyordu ama nasıl yapılacağı ile ilgili hiçbir fikrimiz yoktu. Bir ay boyunca hiçbir yol katedemeden devamlı denemeler yaptık. Sonra, ASIT prensiplerini takip ederek yeni bir teknoloji gerektirmeyen bir çözüme ulaştım. Çözüm o kadar basitti ki bulduğum çözüme ve kendime yaklaşık bir saat boyunca güldüm – bulduğum çözümü uygulamaya koymam sadece on dakikamı aldı ... ve ÇÖZÜM İŞE YARADI!

Vlad Azarkhin
Yazılım Geliştirme Yöneticisi RANSYS Ltd

Ben hem bir müteşebbis, hem de bir mucit olduğumu söyleyebilirim. Geliştirdiğim ve ürettiğim ürünler yaklaşık 40 farklı ülkede satılmaktadır. Geçen 20 yıl boyunca hep en iyi yaratıcı düşünme tekniklerini araştırdım ve bulabildiğim bu fikirler üzerinde çalıştım ve bizzat uyguladım. En son ASIT Yaratıcı Düşünme Eğitimi ile karşılaştım. Teknikler üzerinde biraz çalıştığımda çok özel, eğlenceli ve güçlü teknikler olduğunu hemen farkettim. Teknikler etkili bir şekilde çalışıyor! Teknikleri öğrendikten çok kısa bir süre sonra, içinden çıkamadığım birkaç karmaşık problemi çözmeyi başarırken başarılı birkaç harika buluş da gerçekleştirdim. Bu prosesi çok başarılı bir şekilde birçok kez uyguladım. ASIT tekniği parasının karşılığını fazlasıyla kat kat ödeyen bir ürün. Benim kişisel deneyimim elde edilenin yanında ödenenin çok düşük kaldığını gösteriyor. ASIT tekniklerini ve Eğitim Programını problem çözümü ve yeni buluşlar konusunda ciddi olan herkese şiddetle tavsiye ediyorum. ASIT tekniklerinin benim problem çözmeye ve yaratıcı düşünme tekniklerine olan bakış açımı tamamen değiştirdiğini söyleyebilirim.

W.J. van Straaten
Genel Müdür: Novacor (Pty) Ltd.; Inventec cc. Güney Afrika Cumhuriyeti

Finans departmanımızı yeniden yapılandırma gibi çok önemli bir hedefim vardı. Departmanın yetki ve sorumluluklarını tam olarak gerçekleştirmesini engelleyen ve yapısal sorunlardan kaynaklandığını farkettiğimiz bazı zorluklar içindeydik. Şirketlerin çok dağınık olmasından dolayı, çok yaratıcı olmamızı ve çok orijinal ve yenilikçi bir çözümle bu durumu atlatmamızı istiyordum. İşte tam böyle bir zamanda internette Mega İnovasyon - ASIT Eğitim Programı ile karşılaşmıştım. Internet sayfasındaki Tony isimli balık egzersizi beni çok şaşırttı ve hemen bu eğitimi aldım. Böyle harika bir bilgi için yaptığım parasal yatırımın ve harcadığım zamanın sözü bile edilmez. Ama bunun yanında elde ettiğimiz çözümlere paha bile biçilemez. Böyle bir program geliştirdiğiniz ve bunu internet kanalıyla bizlere duyurduğunuz için teşekkür ediyorum. ASIT olağanüstü bir problem çözme tekniği, ve bu programı yaratıcı düşünme ve ürün geliştirme ile ilgilenen herkese tavsiye ediyorum. Harika işler başarmaya devamedin!

Marcia Futter
Finansman Müdürü Essex Chemie AG (Schering-Plough Şirketler Grubu)

Mega İnovasyon - ASIT Eğitim Programı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir bilgisayar danışmanı olarak bana ve verdiğim hizmete paha biçilmez bir değer katıyor. ASIT sayesinde müşterilerim için en iyi çözümleri bulmayı başarıyorum. Bu ürünü tüm müşterilerime de tavsiye ediyorum. Ayrıca bu eğitimi alan ve öğrenilenleri kullanan herkesi bu tekniklerin ödüllendireceğine inanıyorum. Yaratıcı düşünme ve problem çözme teknikleriyle ilgili çok sayıda makale ve kitap okudum. Ancak çoğunu benim seviyem için çok akademik ve anlaşılması zor buldum. ASIT eğitiminin meydan okuyucu bir yanı var ama gizli ve kapalı hiçbir yanı yok. Orta öğrenim ve lise mezunu olan ve öğrenme arzusuyla dolu herkesin bu programdan maksimum faydayı sağlayacağına inanıyorum.

Paul G Carter
www.pcsupportforyou.com

Mega İnovasyon™ – ASIT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri Semineri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS) ?

"Mega İnovasyon™ – ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri" setine kendi kendine çalışmakla, "Mega İnovasyon™ – ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri" eğitimine bizzat katılmak arasında temel olarak hiçbir fark yoktur. Kendi kendine çalışma disiplinine sahip olan ve çalışmalarını kendi kendine ertelemeden yapabilen herkes setle de aynı sonucu elde edebilir. Eğitimin daha pahalı olmasının nedeni eğitimin bizzat Melik Duyar tarafından verilmesi ve onun bu eğitim için bizzat zaman ayırmasıdır. Eğitimin sizi disipline etmesinin yanında diğer bir avantajı belki de sorularınızı anında Melik Duyar'a sorabiliyor olmanızdır. Setle ilgili daha fazla bilgiye www.yaraticidusunme.com web sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kurumların talebi olduğu takdirde, belli sayıdaki katılımcıları için (Katılımcı sayısı en az 15, en fazla 30 olabilir) için kuruma gidilerek "Mega İnovasyon™ – ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri" eğitimleri verilmektedir. Mega Hafıza™ kendi ortamında sadece kendi personeli için eğitim verilmesini isteyen kurumlara da hizmet verilmektedir. İş yoğunluğundan dolayı personelini toplu olarak eğitime gönderemeyen kurumların personelini Mega Hafıza'nın Ankara, İstanbul ve İzmir'deki genel katılıma açık düzenli eğitimlerine bireysel veya küçük gruplar olarak gönderme imkanları da mevcuttur. Genel katılıma açık olan bu düzenli eğitimlerle ilgili bilgiyi www.MegaEgitim.com web sitesinden takip edebilir, veya 0-312-417 33 30 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.
Kurumunuzun işlerinin aksamaması için personelinizi küçük gruplar halinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de açılan genel katılıma açık kurslarımıza gönderebileceğiniz gibi, "Mega İnovasyon™ – ASİT™ Yaratıcı Düşünme Teknikleri" eğitiminin bizzat kurumunuz için düzenlenmesini de isteyebilirsiniz. Bu konuyla ilgili standart teklifimizi aşağıdaki linkten indirerek değerlendirebilirsiniz.
Kurs ve seminerlerimize katılan her katılımcıya "KATILIM BELGESİ" verilmektedir.