Hafızalarının zayıf olduğunu söyleyen insanların çoğunun ortak şikayeti insanların isimlerini hatırlayamamalarıdır. Bu insanlar genellikle tanıştıkları insanların yüzlerini hatırladıkları halde (görülen bilgiler daha iyi hatırlanır), isimlerini hatırlayamamakta ve birçok zor durumlara düşmektedirler. Özellikle birçok farklı insanla etkileşimde oldukları, toplantılar yaptıkları, tekrar karşılaşmak durumunda kaldıkları bir ortamdaysalar işleri çok daha zordur.

İsimleri hatırlayamamanın yarattığı problemlerin yanında, isimleri hatırlamanın sağladığı avantajlar sayılamayacak kadar çoktur;

Özür dilerim! Adınız neydi?

Benzer durumları çoğu insan yaşar. İlk defa bir kişiyle karşılaşır ve el sıkışarak tanışırsınız. Ancak sohbet devam ederken daha işin başında karşınızdaki kişinin ismini unuttuğunuzu farkedersiniz. Daha sonra karşılaştığınızda bu kişiyi hatılayamamanızın utancını bir düşünün. Karşınızdaki sizinle ilgili ne hissederdi acaba?

• Doktora gittiğinizi düşünün. Doktorun sizle ilgilendiğini ve hastalığınızı önemsediğini düşünürken, kontrole gittiğinizde sizi hatırlayamamasının sizin üzerindeki etkisini hayal bile etmek istemezsiniz. Bunun yanında doktor kontrole gittiğinizde isminizle hitap ederek sizi karşılasaydı nasıl hissederdiniz?

• 400 -500 kişilik bir işletme yöneticisi olduğunuzu düşünün. Elemenlarınızın her birinin adını bilseydiniz ve onlar da bunun farkında olsaydı, bu durum iş verimini nasıl etkilerdi acaba?

• Bir okulda öğretmen veya bir ünivesitede öğretim görevlisi olduğunuzu düşünün. Öğrencilerinizin isimlerini bilmeniz acaba onların başarılarını nasıl etkilerdi? Sizin onların gözündeki konumunuz ve saygınlığınız ne olurdu?

• Gittiğiniz bir oteldeki görevli veya bir lokantadaki garson bir sonraki seferde size isminizle hitap etseydi bu durum ona vereceğiniz bahşişi nasıl etkilerdi acaba?

• Kendi seçim bölgesindeki insanların çoğunun veya delegelerin isminlerini bilmesi bir politikacının veya politikacı adayının geleceğini etkiler miydi? Ne dersiniz?

Mega Hafıza'nın Aktif "İsimler & Yüzler" Eğitimleri

İSİMLERİ HATIRLAMANIN ÖNEMİ

İsimleri ve yüzleri kolayca hatırlama yeteneğine sahip olmak için öncelikle isimleri ve yüzleri hatırlamanın çok önemli olduğunun farkına varmalısınız. İster kayak yapmak, ister çok haneli sayıları zihinden çarpmak, hiç fark etmez, herhangi bir beceriyi elde edebilmek  için önce o beceriye sahip olmayı istemeniz gerekiyor.

İnsanın ismi onun bir birey olarak en değerli varlığı ve kimliğidir. Tanıştığınız bir kişinin nerede yaşadığını, hangi okuldan mezun olduğunu veya bir başka bilgisini unutabilirsiniz. Ancak en azından ismini hatırlamanız çok önemlidir. Karşınızdakinin ismine verdiğiniz önem yansıyarak karşınızdakinin size verdiği önemi oluşturacaktır.

Öğrencilik yıllarından herkes hatırlar. İsminizi bilen bir öğretmene duyduğunuz saygı ve onun dersine verdiğiniz önem ile; sizi hatırlamayan, isminizi bilmeyen, size “hey”, “sen”, “oğlum” veya “kızım” diye seslenen bir öğretmene duyduğunuz sevgi ve saygı arasında ciddi farklar vardır.

İsimleri ve yüzleri hatırlamak sadece çok az kişinin nasıl yapıldığını bildiği bir beceridir. Diğer beceriler gibi isimleri ve yüzleri hafızanıza yerleştirme ve hatırlama becerinizi siz de bir eğitimle hem geliştirebilir, hem de bu becerinizi sağlamlaştırabilirsiniz Ama önce bu beceriyi kazanmayı istemeli, sonra da doğru teknikleri, doğru kişilerden almalısınız..

MEGA HAFIZA TEKNİKLERİYLE İSİMLERİ HATIRLAMAK MÜMKÜN

İnsan isimleri hatırlamakta zorlananların çoğu bunun hafızalarının zayıf olmasının doğal bir sonucu olduğunu düşünürler. Ancak bilimsel çalışmalar zayıf hafıza diye birşeyin olmadığını, eğitimsiz bir hafızdan bahsedilebileceğini ortaya koymuştur. Artık isimleri ve yüzleri unutma veya hatırlayamama sorununa bir son verebilirsiniz. Mega Hafıza’nın “İsimler ve Yüzler İçin Mega Hafıza Eğitimi” isimlerin ve yüzlerin kolayca hatırlamasını sağlayan ideal bir çözüm paketi sunmaktadır.

İsimleri hatırlamak kolay gibi görünüyorsa da, nasıl yapılacağını bilmediğiniz sürece kolay değildir. Bilimsel araştırmalar isimlerin, hatırlanması en zor olan bilgiler arasında olduğunu göstermektedir. Ancak isimlerin ve yüzlerin beyinde diğer bilgilere göre nasıl farklı bir şekilde kategorize edildiğini bilmek işleri çok kolay hale getirmektedir. Eğitim isimleri kolay hatırlama tekniklerinin dayandığı bilimsel teori ve modelleri düzenli bir disiplinde sunmaktadır.

Hatırlayamadığınız ister yöneticilerinizin, ister iş arkadaşlarınızın, ister sınıf arkadaşınızın, ister öğrencilerinizin, ister yeni tanıştığınız bir şahsın ismi olsun hiç fark etmez, bilimsel metotların yanında hızlı pratik yaklaşımları bilmek de önemlidir. Eğitim hızlı kullanıma koyulacak kullanışlı pratik yöntemleri de kapsamaktadır.

Eğitimin en önemli parçası çok sayıda uygulama örnekleriyle sizin de isimleri ve yüzleri kolayca hatırlayabileceğinizi ispat ederek, kendinize bu konuda güven duymaya başlamanızı sağlamasıdır.

Mega Hafıza "İsimler ve Yüzler" Eğitimine Katılanların Yorumları

İSİMLERİ HATIRLAMAK HERKESİN SAHİP OLMAK İSTEDİĞİ BİR GÜÇTÜR!

İsimleri hatırlamak hem sosyal, hem de iş hayatında çok değerli bir yatırımdır. Bu özellik yeni tanıştığınız insanlarla hızlı dostluklar kurmanızı kolaylaştırır.
İnsanların isimlerini hatırlamak ve özellikle buna özen göstermek birçok açıdan kişiye avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlardan en önemli iki tanesi şunlardır;

İsimleri Hatırlamak Kariyer Hayatınızda Size Çok Büyük Bir Destek Olabilir :

İsimlerini hatırladığınız kişilerle daha kolay arkadaş olur ve dostuklar kurabilirsiniz. İşinizde veya kariyerinizde ihtiyaç duyacağınız materyal veya bilgi için yeni tanıştığınız bu kişiler ve dostlar çok önemli kaynaklar olabilirler. Şüphesiz onlar kendi tanıdıkları diğer kaynakları da kendi dostları olan sizin için harekete geçireceklerdir.

İsimleri Hatırlamak Arkadaş Çevrenizin Hızla Büyümesini Sağlayabilir:

İnsanlar arkadaşlarından isimlerini hatırlamalarını beklerler. Kendi isimlerini hatırlamayan insanlarla karşılaşmak bile istemezler. Özet olarak isimlerini hatırladığınız insanlarla arkadaş ve dost olmanız çok kolaydır. Bu kolaylık çevrenizin genişlemesinin püf noktasıdır. UNUTMAYIN! İnsanın en önemli varlığı kendi ismidir. İnsanlar isimlerinin anılması için hatırı sayılır bağışlar yapmakta, vakıflar kurmakta ve geride ölümsüz eserler bırakmaya çalışmaktadırlar. İsimleri ve yüzleri hatırlamayı öğrenmenin sağlayacağı diğer önemli avantajların ne olduğunu aşağıdaki bölümde bulabilirsiniz.

İSİMLERİ VE YÜZLERİ HATIRLAMAK SİZE NELER KAZANDIRACAK?

 • Popülerliğinizi artıracaktır.
 • Mesleğinizde ve işinizde ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.
 • Sizi seven dostlarınızın sayısını artıracaktır.
 • Sosyal ilişkilerinizde dikkat çekmenizi sağlayacaktır..
 • Müşterilerinizin güveni sizinle olacaktır.
 • Karşınızdakine, ona önem verdiğinizi samimi bir şekilde göstermenizi sağlayacaktır.
 • Network bağlantılarınızı hem genişletecek, hem de kolaylaştıracaktır.
 • Çoğu liderin sahip olduğu bu özelliği kullanmanızı sağlayacaktır.
 • Seçmenlerinizin, çalışanlarınızın veya delegelerin size bağlılığını artıracaktır.

Eğitimin Detayları

 • Eğitimin Süresi : 1 Gün (6 saat)
 • Kapsanan Konular :
 • İsimler ve Önemi
 • İsimler Neden Unutuluyor
 • İsimler & Yüzlerin Beyinde Tasnifi Nasıl Yapılıyor
 • İsimler & Yüzlerin Hafızada Tutulması Teknikleri
 • İsimler ve İlave Bilgilerin Hafızada Tutulması
 • İsimleri Hafızada Tutmak İçin Öğrenme Seansları
 • İsimler & Yüzler Hafızası - Örnek Uygulamalar
 • Katılımcı Sayısı : Ortalama 25 Kişi
 • Katılımcı Belgesi : Veriliyor
 • Eğitim Notları : Veriliyor

Kimler Katılmalı

Bu eğitime isimleri ve yüzleri hatırlamak isteyen herkes katılabilir. Tek önşart bu konuda eğitim almaya istekli olmaktır. Aşağıda tanımlanan gruplardan birinin içindeyseniz, bu eğitim tam sizin için;

 • İsimleri ve yüzleri hatırlamakta zorlananlar ve isimleri unutanlar,
 • İşte ve kişisel yaşamda daha başarılı olmak isteyenler,
 • İş veya yaşam şartlarında çok kişiyle muhatap olan kişiler,
 • Müşterilerinin veya üyelerinin isimlerini hatırlamak isteyen profesyoneller,
 • Diğer insanlarla daha güvenilir ilişki kurmak isteyen insanlar,
 • Politikacılar veya politikaya atılmak isteyenler,
 • İnsan ilişkilerine dayalı iş ve meslek sahipleri,
 • İletişim gücünü maksimum düzeyde kullanmak isteyenler,
 • Çalışanlarının isimlerini hafızalarında tutmak isteyen yöneticiler.

Eğitimi Kim Veriyor

Eğitimin başarılı olması için eğitimi verecek olan kişi çok önemlidir. Hafızanızı eğitmeye aday olan kişinin öncelikle kendisinin eğitilmiş bir hafızaya sahip olması gerekir. Eğitimi veren kişileri mutlaka sorgulayınız. Eğitimci hafızayla ilgili hangi başarılara sahiptir, eğitmenlik sertifikasını nerden almıştır mutlaka sorunuz. “İsimler & Yüzler İçin Mega Hafıza Eğitimi”ni verme konusunda sadece Mega Hafıza’nın başkanı Melik Duyar ve Mega Hafıza’dan “İsimler & Yüzler İçin Mega Hafıza Eğitmenlik Sertifikası” almış olan “Mega Hafıza Eğitmenleri” yetkilidir. “MEGA EĞİTİM” web sitesinin  “Eğitim Takvimi & Ücretler” bölümünde eğitimin kim tarafından verildiğini görebilirsiniz.

İsimler ve Yüzler Eğitimi Hakkında Ne Dediler ?

“Öğrencilerimin isimlerini hafızamda tutamıyordum. Çok başarılı bir öğrencim vardı. Devamlı bana dersle ilgili sorular sorardı ve dersimle çok ilgiliydi. Veli toplantısında o öğrencinin velisi adını söylediğinde hatırlayamadığımı söylemişim. Öğrenci ertesi gün gelip ‘Hocam beni nasıl tanımazsın?’ dediğinde yerin dibine girdim. Mega Hafıza’nın isimler ve yüzler eğitimi’ni görür görmez kaydoldum ve katıldım. İyi ki katılmışım. Meğer bu işin de teknikleri varmış. Meslekdaşlarıma benim durumuma düşmemeleri için bu eğitimi mutlaka almalarını tavsiye ediyorum.”

Hülya KAYNARCA
Öğretmen - Maltepe / İstanbul

“Çok kişiyle muhatap olan bir Turizm şirketinin yöneticiliğini yapıyorum. Bu eğitimi tüm personelimizin almasını sağlamaktan çok memnunum.”

Yadel Oskan
IQ Travel - Beyoğlu / İstanbul

“Yaşlandıkça isimleri hatırlamakta daha da zorlandığımı farkediyorum. Hafızamı korumak ve isimleri hatırlamayı öğrenmek adına bu eğitime katıldım. Çok faydalı buldum. İlk fırsatımda Mega Hafıza’nın Hızlı Öğrenme ve Hafıza Teknikleri eğitimine de katılmayı düşünüyorum.”

Sevim Kılıç
Emekli Muhasebeci - Buca / İzmir

“Yaklaşık 8000 üyesi bulunan bir spor kompleksinin yöneticisiyim. Personelimizin üyelerimize isimleriyle hitap etmesi ve onlara ayrıcalıklı olduklarını hissettirmesi çok önemli. Üyelerimizle bire bir kontak halinde olan tüm personelimizi Mega Hafıza’nın isimler ve yüzler eğitimine gönderdik. Sonuçlardan çok memnun kaldığımızı ifade etmeliyim.”

Kemal Üstün
Fitness Center Yöneticisi - Ataşehir / İstanbul

“Politikaya atılmayı düşünüyorum. Politikada isimleri hatırlamanın önemli olduğunu düşündüğüm için bu eğitime katıldım. Çok güzel planlanmış bir eğitim. Teşekkür ediyorum.”

Şenol Atlı
Mühendis - Keçiören / Ankara

“Hastalarımın ismini hatırlayabilmek için bu eğitime katıldım. Tereddüt ederek gelmiştim. Ancak aldığım sonuçlar beni şaşırttı. Çok memnun kaldım. Mega Hafıza’ya ve Melik Duyar’a teşekkür ediyorum.”

Ahmet Ünal
Doktor - Gaziemir / İzmir

“Turist rehberi olarak çalışıyorum. Turlara katılan insanların isimlerini hafızamda tutabilmek için bir eğitim var mı diye aradığımda karşılaştım Mega Hafıza’nın isimler ve yüzler eğitimiyle. Çok başarılı bir eğitim. Mega Hafıza’nın hafızayla ilgili diğer eğitimlerine katılmayı planlıyorum.İyi ki varsınız. Teşekkürler.”

Semra Poyraz
Profesyonel Turist Rehberi - Sarıyer / İstanbul

Bilgi Talep Formu

Eğer öğrenci 15 yaşından küçük ise lütfen velisine ait bir e-posta adresi giriniz.
Başında sıfır olmadan 10 haneli olarak giriniz.
Başında sıfır olmadan 10 haneli olarak giriniz.